Alarmy- systemy alarmowe – montaż i serwis

Firma ELTECH świadczy kompleksowe usługi w zakresie montażu, serwisu, konserwacji instalacji systemów zabezpieczeń 

Nowoczesne i łatwe w użytkowaniu alarmy i systemy alarmowe

Dysponujemy sprawdzonymi urządzeniami, które pozwalają na pełne zabezpieczenie obiektów przed wtargnięciem niechcianych osób czy szybkim wykryciem intruzów.

Elektroniczne zabezpieczenia domów, sklepów, firm na wypadek włamania i napadu.

Alarmy które oferujemy, spełniają wszystkie normy techniczne, posiadają im nadane deklaracje zgodności, wykonywane są według najwyższych standardów, co gwarantuje ich skuteczność i niezawodność.

Instalujemy, naprawiamy systemy alarmowe w oparciu o sprzęt wiodących producentów takich firm jak Satel, Bosch, Risco, DSC, Jablotron. Systemy alarmowe nazywane są także oznaczane są również skrótem SSW i N-system sygnalizacji włamania i napadu. 

Tymczasem w skład rozbudowanego systemy sygnalizacji włamania i napadu może wchodzić, system ostrzegania przeciwpożarowego, powiadomienie służby ochrony o napadzie, sygnalizacja ulatniania się gazu i czadu, system ostrzegania przed zalaniem wody.

Alarmy w budynkach często łączone są w jednym systemie z instalacjami monitoringu, gdzie kontrole nad mieniem i zdalną kontrolę można śledzić w aplikacjach systemowych.

Jak zbudowany jest system alarmowy?

W skład alarmu wchodzi:

Płyta główna – serce systemu alarmowego w obudowie z zasilaczem sieciowym i akumulatorem.

Klawiatura sterująca alarmem

Czujniki ruchu, czujniki dymu i ognia, czadu, zalania wody, gazu ziemnego, gazu usypiającego, temperatury.

Syreny alarmowe wewnętrzne i zewnętrzne.

Radiolinie wraz z pilotami sterującymi.

Przyciski napadowe ręczne i nożne.

Rodzaje instalacji systemów alarmowych

Systemy alarmowe dzielimy na przewodowe i bezprzewodowe. 

Systemy przewodowe

Instalacja alarmowa przewodowa jest instalacją która wykonana jest tradycyjnym sposobem, poprzez ułożenie przewodu podtynkowo. Takie rozwiązanie jest doskonałe w pomieszczeniach budynku, którego ściany i sufity są jeszcze w surowym stanie. Lub tam gdzie przed pracami remontowymi, instalację taką można położyć bez ingerencji w estetykę budynku.

Zaletą przewodowej instalacji jest jej odporność na zakłócenia i ekonomiczność, jeśli chodzi o konserwację.

Systemy bezprzewodowe

Rozwiązanie bezprzewodowe jest doskonałym gotowym rozwiązaniem dla obiektów których estetyka, przeznaczenie, stan techniczny nie pozwalają na możliwość zastosowania tradycyjnej instalacji alarmowej przewodowej.

Alarmy bezprzewodowe działają podobnie jak przewodowe, składają się z płyty głównej zwanej centralą, która jest zasilana napięciem sieciowym 230 V oraz pozostałymi elementami systemu takimi jak klawiatury. czujniki, sygnalizatory zasilanymi bateriami. 

Naprawa alarmu

System alarmowy w domu, sklepie , firmie przestał działać ? Instalator lub serwisant Twojego systemu nie odbiera telefonu ? Potrzebujesz fachowej usługi ? Jesteś w dobrym miejscu !!!

Jesteśmy specjalistami w zakresie SSWiN, wykonujemy przeglądy systemów alarmowych, podczas których sprawdzamy co nie działa w instalacji alarmowej. Dokonamy zmian, które pozwolą na ponowne uruchomienie systemu alarmowego i jego właściwe użytkowanie. Naprawiamy alarmy szybko i solidnie za nie wygórowaną cenę, gwarantując satysfakcje z wykonanej usługi.

Okresowa konserwacja systemu alarmowego

Oferujemy obsługę konserwacyjną zainstalowanych już systemów sygnalizacji włamania i napadu.Wykonujemy okresowe przeglądy alarmów. Podczas konserwacji sprawdzamy właściwe działanie całego systemu, w tym centrali alarmowej, właściwą reakcję czujników ruchu, sygnalizatorów, pilotów napadowych. Sprawdzamy stan baterii w czujnikach i akumulatorów.

Korzystając z naszych usług, mają Państwo pewność, że instalacje alarmowe będą służyły przez wiele lat.

W naszej ofercie:

  • Montaż systemów alarmowych w Gliwicach i okolicach
  • Modernizacja i naprawa wysłużonych instalacji alarmowych
  • Rozbudowa istniejących systemów
  • Naprawa, pomiary i diagnostyka uszkodzonej instalacji alarmowej
  • Centrale alarmowe, klawiatury sterujące, czujniki ruchu, sygnalizatory, moduły powiadomienia GSM

Gliwicach, Zabrzu, Pyskowicach, Knurowie, Rudzie Śląskiej, Chorzowie, Świętochłowicach.N