Systemy sygnalizacji pożaru i oddymiania

Instalacja, serwis, konserwacja systemów sygnalizacji pożaru

Systemy sygnalizacji pożaru to elektroniczne systemy bezpieczeństwa które mają za zadanie wykryć dym lub ogień w początkowej jego fazie. Po wykryciu dymu lub ognia system ma za zadanie bezzwłocznie powiadomić użytkownika, o zagrożeniu pożarowym, które wystąpiło w wyznaczonym obszarze.

System sygnalizacji pożaru składa się z centralki alarmowej, czujników -dymu, ognia, temperatury, oraz z syreny, ręcznych przycisków pożarowych.

Wśród naszych produktów z działu systemy przeciwpożarowe znajdują się najwyższej klasy urządzenia. Urządzenia te sprawią że w razie wystąpienia pożaru zagwarantujesz bezpieczeństwo wszystkim osobom przebywającym w budynku. Do wyboru mamy:

  • sygnalizację pożaru SAP – mechanizm ten wykorzystuje automatyczną analizę zmian w otoczeniu za pomocą czujników dymu i ognia.
  • systemy oddymiania – projektowane są tak by sukcesywnie usuwały powstający w wyniku pożaru dym oraz ciepło. Do powstrzymywania rozprzestrzeniającego się dymu służą na przykład klapy dymowe.
  • systemy ostrzegawcze DSO – te profesjonalne systemy ostrzegania dźwiękowego generują komunikaty słowne i akustyczne, docierające do wszystkich pomieszczeń w budynku.

Po dopasowaniu systemu do charakteru obiektu, w którym ma się system znaleźć, nasi fachowcy przeprowadzą montaż. Ważne jest by systemy sygnalizacji pożaru, montowane były przez przeszkolonych specjalistów, ponieważ to gwarantuje ich niezawodne działanie.

Każdy system SAP można doposażyć w moduł GSM. Moduł ten ma za zadanie pod naszą nieobecność w budynku, informować nas wysyłająć na wskazany telefon komunikaty SMS o zdarzeniach. Które sygnalizuje centralka pożarowa.

Nasze instalacje wykonujemy na urządzeniach firm: Polon, Aritech, Sagitta, D+H, Satel, Mercor, Esser.