Monitoring – telewizja przemysłowa

Instalacja kamer w domach, sklepach, biurach, firmach

Firma ELTECH z Gliwic dostarcza nowoczesne rozwiązania  instalacji monitoringu wizyjnego poprzez tradycyjny przewodowy monitoring oraz instalację bezprzewodową w oparciu o cyfrowe kamery IP i analogowe  rejestratory . 

Telewizja przemysłowa – monitoring

 Jest to system telewizji obserwacyjnej  oparty na rejestratorze z dyskiem oraz kamerami, zasilaczami. Telewizja dozorowa nazywana jest także jako telewizja przemysłowa, jednak od tego nazewnictwa już  powoli się odchodzi, zastępując je nazwą monitoring wizyjny obiektu.

Poprzez wykonanie instalacji kamer monitoringu wizyjnego zabezpieczasz swój dom, budynek ( kamienicę) czy firmę przed złodziejami i aktami wandalizmu. Obecność kamer działa prewencyjnie, a więc  zniechęca i odstrasza potencjalnych intruzów od dalszych działań.

 Z tego względu instalacje monitoringu coraz częściej wybierane są przez spółdzielnie mieszkaniowe i firmy lecz także przez osoby prywatne

Monitoring wizyjny

 Instalacja monitoringu obiekty zabezpiecza nie tylko przed czynnikami z zewnątrz, ale także pozwalają na zapobieganie stosunkom działań wewnętrznych w firmie. Pracodawcy coraz częściej zamawiają usługę montaż monitoringu do sklepów, biur, warsztatów co pozwala na ciągłą obserwację pracowników na stanowiskach pracy.

 Kamery zapobiegają  nie tylko nieefektywnej pracy i ewentualnym kradzieżom, ale także pomagają w sytuacji, gdy występuje konieczność zabezpieczenia niezbędnego materiału dowodowego do zaistniałej sytuacji np wypadku lub niewłaściwego przygotowania towaru do wysyłki. 

Bardzo istotny w instalacjach monitoringu jest dobór kamer, kamery dobrej jakości  gwarantują wysoką jakość rejestrowanego obrazu, a  ich odpowiednie rozmieszczenie, doskonały podgląd wybranej strefy i obszaru.

Dostępne są obecnie systemy kamer w jakości: analogowej, IP, AHD.

Nieustanny rozwój technologii umożliwia nagrywanie wysokiej jakości obrazu w prawie każdych warunkach wspomaga to system AHD i IP. 

Wykonujemy także montaż kamer i osprzętu w technologii: analogowej, analogowej 960H, AHD 720p, AHD 1080p. Wszystkie nasze instalacje są zabezpieczone pieczą serwisową na okres 24 m-cy gwarancji. W naszej ofercie znajdą Państwo sprzęt ekonomiczny jak i z wyższej półki cenowej 

Rejestrator obrazu kamer

Rejestratory systemu monitoringu, które oferujemy umożliwiają dostęp do wbudowanej przestrzeni dyskowej z dołączonym dyskiem, na którym zapisany jest materiał  obejmujący zdarzenia nawet powyżej  6 m-cy wstecz.

Obraz z naszych rejestratorów  można śledzić na bieżąco w telewizorze, komputerze czy nawet w smartphonie. Warunkiem zdalnego podglądu monitoringu jest konieczność podłączenie rejestratora do sieci internetowej ze stałym łączem IP.

Usługi montażu, naprawy i konserwacji systemu monitorowania świadczymy na terenie Gliwic, Knurowa, Pyskowic, a także Zabrza Bytomia, Rudy Śląskiej, Świętochłowic, Chorzowa.